logo marki

Zestaw do płukania nosa Yogi’s NoseBuddy® – Przyjaciel Twojego nosa to kubek neti wraz z łyżeczką (miarką) oraz instrukcją wyprodukowany przez Skandynawską Szkołę Jogi i Medytacji – Scandinavian Yoga and Meditation School dostępny w 3 kolorach: niebieskim, zielonym oraz różowym.

kubki neti

logo

Scandinavian Yoga and Meditation School (Skandynawska Szkoła Jogi i Medytacji) jest jedną z najbardziej renomowanych zachodnich szkół jogi i medytacji. Założona w 1970 r. w Kopenhadze przez duńskiego jogina Swami Janakananda. Dziś funkcjonują niezależne szkoły w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Niemczech i Francji. Jest to jedna z niewielu szkół, w których nauczyciele przeszli pełne, kilkuletnie szkolenie w aszramach.

  • Wyjątkowa budowa – optymalny przepływ wody
  • Duża pojemność (0,5 litra) i długi, zakrzywiony dziobek ułatwiają oczyszczenie nawet mocno zatkanego nosa
  • Miarka do soli + oznaczenie idealnego poziomu wody na naczyniu – po prostu mieszasz składniki, zawsze uzyskując przyjemny w użyciu roztwór
  • Lekki i trwały
  • Idealny do stosowania w domu i w podróży
  • Łatwy w obsłudze – dla dorosłych i dla dzieci
  • Używanie Nose Buddy sprawia, że płukanie nosa szybko staje się naturalnym elementem codziennej higieny, tak jak mycie zębów

logo nosebuddy

 

Zestaw do płukania nosa Yogi’s NoseBuddy – Przyjaciel Twojego nosa!

zestaw

W zestawie:

  • Oryginalny kubek neti
  • Łyżeczka do dozowania soli
  • Instrukcja obsługi

Zapakowane w odpowiedniej wielkości torebkę z zamykaniem strunowym – idealną do wygodnego przechowywania zestawu w podróży.


Warto wiedzieć

Jeśli woda przepływa zbyt wolno lub nie wypływa przez drugą dziurkę

a) Możliwe, że zbyt mocno dociskasz wylot do nozdrza, hamując w ten sposób swobodny przepływ.

b) Może zbyt słabo dociskasz wylot do nozdrza, umożliwiając wypływanie wody po tej samej stronie.

c) Możliwe, że zatkany nos uniemożliwia swobodny przepływ wody. Wówczas wydłuż procedurę po każdej stronie do kilku minut, z przechylonym naczyniem, by słona woda usunęła niedrożność w nozdrzu. Następnie wydmuchaj delikatnie każdą z dziurek. Powtórz całą procedurę z drugiej strony i zmieniaj strony tak długo, aż woda zacznie wypływać ze strony przeciwnej, najpierw pojedynczymi kroplami, a potem jako ciągły strumień. Przy przeziębieniu wydmuchuj nos szczególnie delikatnie – śluzówka w stanie zapalnym jest szczególnie wrażliwa.

Dzięki dużej pojemności naczynia i długiemu, zakrzywionemu lejkowi unikalna budowa NoseBuddy, ułatwia swobodny przepływ wody. Oznacza to, że najczęściej udaje się usunąć niedrożność.

Jeśli woda spływa do jamy ustnej

Czasami nieco wody może popłynąć z nosa do jamy ustnej. Nie wywołuje to żadnych konsekwencji. Przyczyną może być niedrożność nosa. Jednak jeśli duża ilość wody wpływa do jamy ustnej, spróbuj dopasować pozycję ciała, pochylając się bardziej do przodu, przyciągając podbródek do klatki piersiowej. Nie przechylaj głowy zbyt mocno na bok. Pamiętaj, aby oddychać przez usta i unikać przełykania.

Jeśli odczuwasz pieczenie

Przyczyną może być zbyt małe/zbyt duże stężenie soli, lub niecałkowite rozpuszczenie soli. Zawsze używaj miarki do odmierzenia soli i wypełniaj naczynie do poziomu oznaczonego na naczyniu. Najpierw wsyp sól, potem wlej wodę. Przed płukaniem nosa wymieszaj tak, by cała sól rozpuściła się w wodzie. Roztwór jest odpowiedni do płukania, gdy ma smak łez.

Jak często i jak dużo?

Zaleca się stosować raz/dwa razy dziennie (rano/ wieczorem). Można też używać neti częściej, przy pierwszych objawach przeziębienia, niedrożności nosa, dla złagodzenia symptomów zapalenia zatok, astmy lub kataru siennego. Jest to także idealny sposób oczyszczania nosa z cząstek pyłu, dymu i zanieczyszczonego powietrza. Aby złagodzić chrapanie, stosuj neti przed spoczynkiem. Dla lepszego oczyszczenia zużyj całe naczynie roztworu z obu stron. Pozytywne efekty płukania nosa można szybciej zaobserwować przy regularnym codziennym użyciu.

Utrzymuj NoseBuddy w czystości

Należy dbać o czystość NoseBuddy, jako że używa się go do higieny osobistej. Przed każdym użyciem przepłucz naczynie w czystej wodzie. Po użyciu przepłucz naczynie i miarkę w gorącej wodzie, pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Regularnie myj je łagodnym detergentem lub w zmywarce (np. raz w tygodniu) – częściej, jeśli do roztworu dodajesz olej. Ze względów higienicznych nie zaleca się używania naczynia przez kilka osób. Jest to trwały produkt o wysokiej jakości, jednak przy oznakach zużycia lub trudnego do usunięcia zanieczyszczenia należy wymienić go na nowy.

3 neti pots